Dyt. Ayşegül BaharBeslenme ve Diyet Uzmanı Ayşegül Bahar 1976 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve ortaokul eğitimini Çanakkale Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

1998 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Ankara Başkent Üniversitesinde 1 sene boyunca klinik ve poliklinik diyetisyeni olarak çalıştı.

2001-2004 yıllarında Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme MBA Programı Healthcare Management Track (Sağlık Yönetimi Toplum Sağlığı) konusunda bilim uzmanlığı masterı yaptı. 1999-2004 yılları arasında VKV Amerikan Hastanesinde Klinik Diyetisyen olarak çalıştı. Bu çalışma süreleri içinde sağlıklı beslenmenin bir koruyucu sağlık hizmeti olduğunu düşünen Ayşegül Bahar, toplumun bilinçlendirilmesi amacıyla birçok halka açık eğitimler vermeye başlamış, ulusal ve uluslararası beslenme bilimleri araştırmaları yapmıştır. Amerikan Hastanesi Endokrinoji Bölümü doktorları ile multidisipliner çalışmış ve araştırmalarda bulunmuşlardır.

Halen çeşitli kurum ve kuruluşlarda beslenme danışmanlığı ve eğitimleri vermektedir. 2003 yılından bu yana İstanbul’da Slimcity Beslenme Danışmanlığı Kliniğinde çalışmalarına devam etmektedir. Slimcity sağlıklı beslenme merkezinin kurucusu olan Bahar 2003- 2004 yılları arasında Sculpture Therapy Center’da beslenme danışmanlığı yapmıştır.

Ayşegül Bahar Anne Bebek dergisinde köşe yazarlığı, milliyet.com.tr’de bebe-çocuk bölümü yetkili beslenme danışmanı ve yazarıdır.

Toplum bilinçlenmesine verdiği önem nedeniyle aynı zamanda dernek çalışmalarında bulunmakta ve halen Pozitif-iz Sivil Toplum Girişimi’nin beslenme danışmanlığını gönüllü olarak sürdürmektedir. Dernek bünyesinde ve toplumsal seminerlerde konuşmacı olarak seminerler vermektedir.

Ayşegül BAHAR Türkiye Diyetisyenler Derneği, Hacettepe Mezunlar Derneği, Diyabet Obezite ve Beslenme Derneği, Amerikan Diyetisyenler Derneği üyesi ve Pozitif-iz Derneği gönüllüsüdür.

Hülya Gürsoy 16.02.1974 yılı Istanbul doğumludur. İlk ve orta öğretimini İstanbul’da yaptı. Sultanahmet Ticaret Lisesi muhasebe bölümü mezunudur.

Çalışma hayatına özel bir şirketin muhasebe bölümünde başlamıştır. Daha sonra bir devlet lisesinin yazı işlerinde çalışıp sonrasında Açık öğretim öğrenci işlerinde görev almıştır. Almış olduğu birtakım kurslar ve sertifikalar sonrasında Büyükçekmece Devlet Hastanesi Mikrobiyoloji laboratuvarında sonuç raporlama bölümünde 5 yıl çalışmış, son iki yılını  nöroloji polikliniğinde dokttor asistanlığı yaparak tamamlamıştır.

Şimdi ise Slimcity ailesinin asistanı olarak bizimle çalışmaktadır.